ҚР «Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы» Заңы

ҚР «Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы» Заңы:

тұрғын  үй  құрылысына  үлестік  қатысуды  ұйымдастыру  жүйесін  жаңартуды, сонымен  қатар  осы  салада  қосымша  кепілдік беріді  қарастырады;

үлесшілер  үшін  қауіпсіз  жағдай  жасайды,  тұрғын  үй  құрылысына  үлестік  қатысу  саласында жұмыс  істейтін  құрылыс  компаниялары арасында  бәсекелестікті   туғызады  және   бақылауды  күшейтеді. Үлесшілер   үлесін  Кепілді  сақтандыру  қорын  құрылады,  оған  мемлекет  15 млрд. теңге    бөлуді қарастырады.

Заңда  арам  құрылыс компаниялардың  нарыққа шығуына  жол  бермейтін  бірнеше  кедергілер  бар. Ең алдымен әңгіме Кепілді  сақтандыру  қорын  құру туралы  болады. Сонымен  қатар  құрылыс  компанияларына   құрылыста    үш  жылға  дейінгі  жұмыс  тәжіріибесі және    аумақта  ауданы   10  мың текше  метрден  асатын   үй  тапсыру   керек  деген  талап  қойылады.

Жаңартылған: 09.12.2016 16:50
Теміртау-8°C