Қарағандының сауда үйлерінде домбырашылар өнер көрсетеді

15-ші наурызда «Таир» және «Алтын арба» сауда орталықтарында ЮНЕСКО Клубы №2 өнер мектебінің домбырашыларының өнерін тамашалауға болады. Бұл музыкалық флешмобтар «Үкілі домбыра» қалалық байқауының шеңберінде өткізіледі.
Жас домбырашылар байқауы Қарағандыда екінші рет өткізілгелі отыр. Биылғы жылы ол №102 лицей базасында ұйымдастырлады. Сайыстың мақсаты – балаларды өнер мектептіренде оқуға баулу, музыкалық және көркемөнер әлеміне жақындастыру болып табылады. «Үкілі домбыра» ЮНЕСКО клубтарының Қазақстан Ұлттық Федерациясының қорғауымен өтеді.
Флешмобқа бір мезгілде 100 жас музыкант қатысады. Олардың қатарында – қалалық, облыстық, республикалық және халықаралық байқаулардың лауреаттары. Домбырашылардың өнерін 15-ші наурызда қаламыздың екі ірі сауда орталықтарында тамашалауға болады. «Таирде» домбырашылар 11.00-де ойнайды, ал «Алтын арбада» - 12.00-де.
Шара Қарағанды қаласы білім бөлімінің қолдауымен «Рухани жаңғыру» бағдарламасы шеңберінде өткізіледі.
2016-шы жылдың желтоқсанында осы секілді флешмоб Қарағандының «Таир» сауда үйінде ұйымдастырылған болатын. Ол кезде кәсіби музыканттар, студенттер мен мектеп оқушылары көрермендер үшін Құрманғазының «Сарыарқа» күйін орындаған болатын.

Все новости региона на karaganda-region.kz