Жаңалықтар

Теміртау қаласында «Кис-2019» республикалық командалық-штабтық оқу-жаттығуы өтті

Азаматтық қорғаныс мемлекеттік жүйесін ұйымдастыруды жетілдіру, сондай-ақ басқару органдарын, күштер мен құралдарды оқыту мақсатында 2019 жылдың 5-6 қарашасы аралығында «Кис-2019» республикалық командалық-штабтық жаттығуы өткізіледі, оған азаматтық қорғаныс қызметтері, ұйымдары қатысады. және Теміртау қаласының кәсіпорындары.

5 қарашада «Қысқы төтенше жағдайларды жою кезіндегі мемлекеттік қорғаныс құрылымдарының аға персоналдары мен жеке құрамының әрекеті» тақырыбында объектілік-тактикалық жаттығулар өткізілді («АрселорМиттал Теміртау» АҚ, «Оқжетпес-Т» ЖШС, «Bassel Group LLS» ЖШС, «АКВА» ЖШС) Сауда », Ақтау кентінің әкімдігі, емдеу-алдын алу мекемелері,« Теміртау қаласының білім бөлімі »мемлекеттік мекемесі).

6 қарашада өтті:

- қалалық жедел әрекет ету тобы мен іздестіру-құтқару жасағының дайындығына шолу. 18 құрам, 80 адам тартылды. жеке құрам және 27 бірлік. техниктер.

- қысқы төтенше жағдайлар бойынша тактикалық және арнайы жаттығулар - адамдарды қар құрсауынан құтқару және оларды жылыту пунктіне жеткізу, тұрғын үй секторындағы өрттерді сөндіру, су аймағындағы құтқару жұмыстары. 8 құрам, 43 адам тартылды. жеке құрам және 13 бірлік. техниктер.

ҚАУІПСІЗДІК кезінде төтенше жағдайларды жою бойынша іс-шаралар пысықталды:

- зардап шеккендерді іздеу және іздеу;

- автобустың айналасындағы қарды тазарту, адамдарды эвакуациялау жолдарын тазарту;

- автобусқа отыру, көлік құралдарына жолды тазарту;

- жолаушылар мен зардап шеккендерді эвакуациялау;

- зардап шеккендерді жедел жәрдемге жеткізу; - медициналық көмекке зәру емес зардап шеккендерді жылу станциясына эвакуациялау және эвакуациялау;

- алғашқы медициналық көмек, зардап шеккендерді медициналық мекемеге жатқызу;

- зардап шеккендерге жылыту және ыстық тамақ ұйымдастыру;

- қозғалысты реттеу, қолдау.

Қорытындылай келе, жаттығудың жетекшісі - депутат. Теміртау қаласының әкімі В.М. басқарма құрамы мен бөлімшелерінің іс-қимылдарының бірізділігін атап өтті, тапсырма орындалды, және мұндай жаттығулардың өткізілуі Теміртау қаласының күштері мен құралдарының қысқы кезеңдегі авариялық-құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргізуге жоғары деңгейде дайын екендігін көрсетеді.

ТЖМ Теміртау қаласы

Теміртау-1°C